Profil

Martina Schultes má v oblasti designu již mnoholeté zkušenosti a interiéry navrhuje víc než 10 let. Od návratu z USA, kde v Kalifornii vystudovala vysokoškolský program interiérového designu, se věnuje navrhováním interiérů soukromých rezidencí, rodinných domů, různých veřejných prostor a vzorových bytů.

Moderní interiéry, které navrhuje se vyznačují elegantní nadčasovostí, čistými tvary a dokonalou harmonií barev a materiálu. Velmi ráda v interiéru pracuje se starými původními prvky a kombinuje je se současným designem, čímž vzníká osobitá atmosféra a nenapodobitelná energie.

Velký důraz klade na originální interiérové prvky navržené přímo na míru daného prostoru. V její tvorbě se odráží smysl pro detail, estetická dokonalost a preciznost celkového ztvárnění prostoru. Přesto je její rukopis vyhraněný a poznatelný v jejích realizacích a rozhodně není podřízen mainstreamové líbivosti.

Dlouhodobá vášeň pro vytváření interiéru ji přinesla širokou pozornost a její realizace byly uveřejněny již v mnoha médiích. Některé nedávno dokončené projekty byly publikovány v časopisech ELLE Decoration, Dolce Vita, Design & Home, Atrium, Moderni Byt a další.

Martina Schultes ukončila studium v USA v roce 2004 a získala titul Bachelor of Fine Arts in Interior Design. Před začátkem studií interiérového designu pracovala několik let v Praze pro lifestylový časopis ELLE.
Poskytuji komplexní služby v oblasti interiérové tvorby od návrhu koncepce daného prostoru, architektonické studie, zpracování projektové dokumentace, až po samotnou realizaci interiéru a autorský dozor.

V našem oboru platí pravidlo “čím dříve, tím lépe” a to při realizaci jak komerčního, tak rezidenčního projektu. V případě, že plánujete stavbu rodinného domu nebo budete rekonstruovat byt, kontaktujte nás nejlépe již ve fázi studie nebo dokumentace pro stavební povolení. Budeme tak moct co nejvíce ovlivnit dle vaší osobnosti, životního stylu a vašich nároků tak důležité věci jako jsou dispozice, úložné prostory a co nejlepší využítí každého prostoru, potřebné osvětlení na každou činnost, atd. Jestli byt kupujete v developerském projektu, přijdťe také nejlépe v čase, kdy můžeme ovlivnit nejen dispizice bytu a případné potřebné úpravy, ale také veškerý výběr materiálů a vybavení.

Zakládám si na osobitých interiérech navržených do posledního detailu. Aby byl interiér dokonalý a splňoval vaše, ale i naše představy, je potřeba si uvědomit následující:

- budu se snažit vás dobře poznat, pochopit vaše potřeby a odhadnout v jakém interiéru vám bude dobře a jaký interiér splňí vaše očekávání, atˇ se vám v něm bydlí či podníká co nejlépe je to možné

- je potřeba, aby se vám líbíl můj styl, který je zřejmý z mých realizací, ráda vytvářím nové věcí a posouvám originalitu výsledku dále, jinými slovy si musíme být po estetické stránce blízcí, jinak spolupráce nebude fungovat tak, jak by měla

hlavní činnosti při návrhu interiéru:

úvodní konzultace obsahující analýzu přání a individuálních potřeb klienta s ohledem na možnosti daného interiéru

návrh koncepce řešení interiéru / styl a barevné ladění, dispoziční řešení prostoru

vytvoření architektonické studie interiéru, 2D a 3D vizualizace, fotorealistická vizualiace

zpracování projektové dokumentace pro jednotlivé profese

komplexní výběr použitých materiálů a povrchových úprav

návrh osvětlení a jeho rozmístění v interiéru

výběr veškerých zařizovacích předmětů, od nábytku až po dekorace

design nábytku na míru a zpracování technických podkladů pro jeho výrobu

design stavebních a atypických interiérových prvků a zpracování technických podkladů pro jejich realizaci

autorský dozor v průběhu celé realizace

komplexní realizaci projektu včetně výběru a doporučení dodavatelských firem a zajištění řemeslných prací