arrow
arrow
Martina Schultes Martina Schultes má v oblasti designu již mnoholeté zkušenosti. Od návratu z USA, kde v Kalifornii vystudovala vysokoškolský program interiérového designu, se věnuje navrhováním interiérů soukromých rezidencí, rodinných domů, vzorových bytů a různých veřejných prostor. Nedávno se její portfolio komerčních projektů rozrostlo o nové realizace. V roce 2010 se podepsala za návrh interiéru café baru a lounge Jewel v Rytířské ulici na Praze 1, v roce 2011 se dle jejích návrhů zrekonstruoval na stejné adrese bývalý hotel U Klenotníka a proměnil se na designový boutigue hotel Jewel. V těchto realizacích zhodnotila nádherný genius loci původních prostor a vytvořila interiéry s ambientní atmosférou v duchu klenotů.

Moderní interiéry, které navrhuje se vyznačují elegantní nadčasovostí, čistými tvary a dokonalou harmonií barev a materiálu. Velmi ráda v interiéru pracuje se starými původními prvky a kombinuje je se současným designem, čímž vzníká osobitá atmosféra a nenapodobitelná energie. Tento rukopis je možno vidět v nedávno dokončeném projektu - rekonstrukce secesního prostoru na Masarykově nábřeží.

Velký důraz klade na originální interiérové prvky navržené přímo na míru daného prostoru. Ve svých návrzích spojuje nápadité provedení s praktickým řešením a smyslem pro detail. Několik typických elementů bylo navrženo například v interiéru novostavby Holešovického pivovaru nebo v půdním bytě v pražských Vršovicích.

Interiéry, které navrhuje se vyznačují výrazným koncepčním zpracovaním, které podtrhuje zajímavou kombinací použitých materialů a citlivě promyšleným výběrem solitérních kusů nábytku, osvětlení a dekorací. V její tvorbě se odráží estetická dokonalost a preciznost celkového ztvárnění prostoru.

Její práce je založena především na pochopení klientových potřeb a proto ke každému projektu přistupuje zcela individuálně a jejím cílem je vytvářet interiéry, které co nejvíce naplní zadání a představy klienta po stránce funkční i estetické.

Dlouhodobá vášeň pro vytváření interiéru ji přinesla širokou pozornost a její realizace byly uveřejněny již v mnoha médiích. Některé nedávno dokončené projekty byly publikovány v časopisech ELLE Decoration, Dolce Vita, Moderni Byt a Marianne Bydlení. Představila se také v oblíbeném televizním pořadu „Jak se staví sen“.

Martina Schultes ukončila studium v USA v roce 2004 a získala titul Bachelor of Fine Arts in Interior Design. Před začátkem studií interiérového designu pracovala několik let v Praze pro lifestylový časopis ELLE. V současné době žije v Praze.